Mit tud ő, amit én nem?
A barátnőd remekül néz ki, mindig a középpontban áll, és minden fiú vele flörtöl. Nem csoda, hogy olykor neheztelsz rá. Néha egy kis féltékenység azonban nem árt, ráadásul még a a saját hasznodra is fordíthatod ezt az érzést.
Te és a barátnőd igazi álomkettőst alkottok. Szeretitek egymást, folyton bolondoztok, és mindent meg tudtok beszélni. Azaz majdnem mindent. No igen, néha ugyanis elfog egy furcsa érzés, amit soha nem vallanál be magadnak, mert félsz, hogy szétrombolná a kapcsolatotokat: az irigység. A barátnődet mindenki kedveli. És veled mi van? Boldogtalan vagy, s folyton azt kérdezed magadtól: „Mit tud ő, amit én nem?”.
Eszi az irigység
Már a kifejezés is azt mutatja, hogy az irigység megítélése negatív. És bár kétségtelen, hogy az irigység rossz dolog, néha mindenkivel előfordulhat. Csak persze senki sem vallja be szívesen, még akkor sem, ha ismeri ezt az érzést. Az egészséges irigység inspiráló és hasznos is lehet, a sóvárgás ugyanis serkentheti és felébresztheti a becsvágyat! A barátnőd szuperül sminkel, verseket ír, érdekli a kosárlabda, és mindenki másnál jobban ismeri ki magát a hip hopban, de te mindezt irigyled tőle? Ne viccelj! Használd az irigységedet motivációs löketként! Keress magadnak olyan elfoglaltságot, ami tuti sikerre vezethet. Bízz magadban egy picit! Kivétel nélkül minden emberben szunnyad valamiféle tehetség. Ne légy rest, hozd a felszínre!
Fejre állt világ
Végiggondoltad azt is, hogy esetleg a barátnőd ugyanígy irigykedik rád valamiért? Valószínűleg nem, hiszen te tökéletesnek képzeled az ő életét, és soha nem gondolnál arra, hogy ő egészen másképp látja mindezt. Lehet, hogy azért irigykedik rád, mert folyton jó jegyeket kapsz, pedig nem is tanulsz sokat? Vagy a lapos hasadat csodálja szájtátva, mert neki van egy kis súlyfeleslege? Kísérd figyelemmel, mint mond és tesz a barátnőd. Hamar észreveszed, hogy a bizalomhoz hasonlóan az irigység sem egyoldalú. A barátságok ugyan a hasonlóságokon alapulnak, de a személyiségben rejlő ellentétek teszik igazán élővé: az egyik barátnő csinosabb, a másik intelligensebb, az egyik szuper viccmesélő, a másik nagyon kreatív, az egyiknek sikerei vannak a srácoknál, a másik tökéletes haver. És mind a ketten irigylik a másikat – de ez így van rendjén! Persze csak addig, amíg nem ártanak ezzel az érzéssel maguknak vagy másoknak.
Vigyázat, rosszakarat!
Irigység és féltékenykedés minden kapcsolatban előfordulhat. Ám amint észreveszed, hogy te annál elégedetlenebb leszel, minél boldogabb a másik, akkor már nem irigységről van szó, hanem rosszakaratról. Míg az egészséges irigység motiváló, a rosszindulatú irigységnek semmi keresnivalója a barátságban! Az irigység beindíthat, hogy te is hasonló sikereket érj el, mint a barátnőd, ám a rosszakarat szinte minden örömforrást kiiktat az életből. Ha nem vagy elég óvatos, az irigység lassan rosszakarattá alakulhat. Ez akkor történhet meg, ha az önbecsülésed egyre kisebb lesz, ha önsajnálatba süllyedsz, és bebeszéled magadnak, hogy neked mindig peched van, míg a barátnődnek minden az ölébe hullik. Konzekvensen tiltakozol az ellen, hogy a saját kezedbe vedd a szerencsédet, és másokra fogod, ha rosszul megy sorod. Ez nemcsak siralmas, de romboló hozzáállás is: az életörömödet és nem utolsósorban azt a barátságot veszted el így, ami valójában fontos számodra. |